OYUN

scp- containment breach v1.3.11

Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

LİNK TIKLA İNDİR…

SCP Containment Breach. Şu anda (1.3.11) sürümünde olan, boyutu Megabaytlarla ölçülmesine rağmen dünyanın en sıkı korku – gerilim oyunlarından biri olan, grafik üzerine değil de yapay zekaya yoğunlaşılmış muhteşem oyun. Son sürümlerde grafik olarak da muazzam ilerlemeler var…


Tür: Korku
Yaş sınırı: 13+ (benim tavsiyemdir)
Fiyat: Ücretsiz
Yapımcı: Bağımsız yapımcılar
Platform : PC
Sistem gereksinimleri: Herhangi bir sistem yetecektir diye düşünüyorum. Yine de işlemci üzerindeki GPU’larla hafif kasma olabilir.

İndirmek İçin Link (Orjinal sitesidir):
www.scpcbgame.com

Herkesin oynamasını isterim. Hatta şu ana kadar oynamadıysanız, kesinlikle çok şey kaçırmışsınız demektir.

Resimde görülen oyunun en başındaki düşmanımızdır. Betondan yapılma bir canavardır, çok hızlıdır, son derece tehlikelidir, ve insanların boynunu kırmayı sever(Siteden alıntı). Size başlarken bir tüyo vereyim: O yaratığın kod adı SCP – 173 . Euclid düzey koruma altında, yani hareketleri tahmin edilemiyor ve karşı koyması zor. Ancak onun da bir zayıf noktası var, ona bakıldığı sürece hareket edemiyor.Bu da oyun boyunca neredeyse her an işinize yarayan bir durum. Çünkü mahlukatın nereden ne zaman nasıl belireceği belli değil. En baştaki turuncu adamlarla birlikte hücresini temizlemeye gidiyorsunuz. Ne oluyorsa orada oluyor. Bu arada SCP-173’ten sadece bir tane var zannetmeyin, onlarca, yüzlerce var. Oyunun başı için bu kadar bilgi yeterli.

YARARLI BİLGİLER

-SCP-096 ile göz temasından kaçının. 0.7.3’le birlikte ayaklarına bakmanızda sorun kalmadı.

-Oyun boyunca envanterinizi iyi değerlendirin, gazların içinden geçerken gaz maskenizi takın.

-Piller bazı materyalleri çalıştırmak için.

-Evraklardan işinize yaramayanları bırakın, yerine daha değerli şeyleri almaya çalışın.

-Giriş kartları bulmaya çalışın(Level 1’den Level 5’e kadar.)

-Gözünüzü kırpmıyorsunuz diye SCP-173 hareket etmiyor zannetmeyin. Arkanızı dönerseniz ya da 173 ekranda görünmeyecek şekilde hareket ederseniz de size saldırır.

-Maintanence Tunnel’da, bazı kapılar var ve tıkladığınızda “It seems locked” yazıyor. Bunlar asansör kapısı. Yani bastığınızda asansör size üst kattan geliyor. O süreyi hesaba katmanız lazım. Kapı da o yüzden bize kitli olarak görünüyor. Tuşa basın ve bekleyin.

-Askerler size ateş edecektir. Uzak durun 2-3 kurşunda gidiyorsunuz ve adamlar attıklarını vuruyor. Yeni versiyonlarda kurşun geçirmez yelek eklendi. Ayrıca first aid kit’lerle kendinizi iyileştirebiliyorsunuz.

-SCP-914’e girdiğinizde (ortasında buton olan devasa makinenin olduğu oda), Intake kısmına istediğiniz eşyayı koyuyorsunuz. Output’tan da geri alıyorsunuz. Bu da kullanma kılavuzu: http://scpcontainmentbreach.wikia.com/wiki/SCP-914

KONTROL TUŞLARI

– MOUSE : Etrafa bakmanızı sağlar. “El” işaretleri çıkınca sol tuş ile kontrol etmenizi sağlar. Envanterden çift tıkladığınızda seçtiğiniz objeyi ele getirir (maskede yüze takar/ pilleri aletlere yerleştirir (sürükleyip bırakarak) )
– W,A,S,D : Yürümek için tuşlardır.
– SPACEBAR : İSTEMLİ göz kırpmak içindir. Kendinizi güvende hissettiğinizde ya da taktiksel amaçlarla bilinçli göz kırpmak içindir.
– SOL SHIFT: Koşmak içindir. Alttaki çubuklu bara göre koşarsınız. O koşma sürenizi belirler.
– TAB : Envanter için.
– F1 : Oyunu bulunduğunuz noktada kaydeder.
– F3 : Konsolu açar. Godmode vs. içindir. Ben tavsiye etmiyorum. O zaman hiç anlamı kalmıyor. Bütün zevk de bitiyor. ***

LİNK TIKLA


Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: