OYUN

PUBG Lite

Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

PUBG Lite, PC’de oynayabileceğiniz ücretsiz battle royale oyun. Kasmadan PUBG oynamak istiyorsanız, PUBG Lite’ı bilgisayarınıza yükleyin.

PUBG Lite Ekran Görüntüleri - 1
PUBG Lite Ekran Görüntüleri - 2
PUBG Lite Ekran Görüntüleri - 3
PUBG Lite Ekran Görüntüleri - 4
PUBG Lite Ekran Görüntüleri - 5
PUBG Lite Ekran Görüntüleri - 6
PUBG Lite Ekran Görüntüleri - 7

PUBG Lite indirerek grafik ayarlarını kısmadan, kasma sorunu yaşamadan PUBG oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz. PUBG Lite indir butonuna tıklayarak düşük donanımlı bilgisayarlar için özel olarak geliştirilmiş PUBG oyununu kolayca indirebilirsiniz. 

PUBG Lite indirme aşamasında “Dosya eksik kesildi” hatası alıyorsanız, indirmeyi iptal edip bir indirme yöneticisi (download manager) programı kullanarak indirmeyi deneyin. Oyunu başlatmada sorun yaşıyorsanız, Microsoft Visual C++.NET Framework  4.5.2DirectX 11 programlarının yüklü ve güncel olduğundan emin olun. Ayrıca ekran kartı sürücülerinizi (NVIDIAAMDIntel)  de güncelleyin.

PUBG Lite İndir PC

PUBG Lite, akıllı telefonların ardından PC için de indirilmeye açıldı. Düşük sistemli bilgisayarlarda kasma ve donma yaşanmadan oynanabilen PUBG Lite’da oyuncular pek çok haritada bir araya geliyor. Erangel haritasında nükleer santral, batık şehir, bataklık, dağlık alanlar ve daha birçok yerden oluşmakta. 8 x 8 bir ada olan Erangel’in yanı sıra geleneksel 8 x 8 harita Miramar, küçük bir yer olmasıyla bilindik PUBG haritalarından daha yoğun ve hızlı tempolu mücadelelerin olduğu Sanhok, 6 x 6 harita Vikendi ve önceki battle royale türü büyük haritalardan farklı olarak FPS tarzı kısa mücadelelere sokan depo haritası Arcade Match haritaları bulunuyor. Seçilebilir silahlar arasında AKM (7.62mm çapında, 30 mermi/maks. 40 mermi alabiliyor), AUG (5.56mm çapında, 30 mermi/maks. 40 mermi alabiliyor), Beryl M762 (7.62mm çapında 30 mermi/maks. 40 mermi alabiliyor), Groza (7.62mm çapında 30 mermi/maks. 40 mermi alabiliyor), M16A4 (5.56mm çapında, 30 mermi/maks. 40 mermi alabiliyor), M416 (5.56mm çapında, 30 mermi/maks. 40 mermi alabiliyor), M47 Mutant (7.62mm çapında 20 mermi/maks. 30 mermi alabiliyor), QBZ (5.56mm çapında 30 mermi/maks. 40 mermi alabiliyor), SCAR-L (5.56mm çapında 30 mermi/maks. 40 mermi alabiliyor) ve G36C (5.56mm çapında 30 mermi/maks. 40 mermi alabiliyor) bulunmakta.

Şu anda beta aşamasında olan PUBG Lite’da oyun içi görevleri ve etkinlikleri, topluluk etkinlikleri ve turnuvaları Özel Maçlar üzerinden oynayabilmektesiniz. PUBG Lite’da üçüncü şahıs perspektifi (TPP) modunda solo (tek) duo (çift), squad (takım olarak) oynama seçeneği sunuluyor.

PUBG Lite oyununda hile yapanlar için de bildirme seçeneği bulunuyor. Eğer bir hileci tarafından öldürülürseniz, takımınız ölürse oyun içi raporlama sistemi ile durumu bildirebiliyorsunuz. Raporunuz doğrudan geliştirici ekibe gidiyor. Hile yapan oyuncuları farklı şekillerde raporlayabiliyorsunuz. F12 tuşuyla ekran görüntüsü alarak (ekran görüntüleri C:/ Kullanıcılar / Kullanıcı adı / Belgeler / PUBGLite / Ekran Görüntüleri… dizinine kaydediliyor.) veya öldükten sonra maçı izleme esnasında R tuşuna basarak bir oyuncuyu bildirebiliyorsunuz.

PUBG Lite PC kontrol ayarlarından da bahsetmek gerek. Silahlar için 1 (birincil silah) 2 (ikinci birincil silah) 3 (ikinci silah) 4 (yakın dövüş silahı) 5 (fırlatılabilenler) tuşları kullanılıyor. Eşyalar için 7 (sağlık kitini kullanma) 8 (ilk yardım kiti) 9 (bandaj) 0 (enerji içeceği) I (envanter) tuşları kullanılıyor. Hareket için W (ileri) A (sol) S (geri) D (sağ) Q (solu gözetleme) E (sağı gözetleme) tuşları kullanılıyor. Eylemler için C (çömelme) X (silahı yerine koyma) Z (baş aşağı bakma) F (etkileşim) V (görüş açısını değiştirme) B (seri ateş) M (dünya haritası) Ctrl (yürüme) Shift (hızlı koşma) Boşluk (zıplama) R (silah doldurma) = (otomatik koşma) Sol Alt (serbest bakış) tuşları kullanılıyor. Klavyeden kontroller bu şekilde sağlanıyor. Mouse için; sol tık (ateş etme), sağ tık (hedef alma), orta tık (silah değiştirme) şeklinde ayarlanmış.

PUBG Lite PC Sistem Gereksinimleri

PUBG Lite PC oyununu oynamak için bilgisayarınızın aşağıdaki donanımları karşılaması gerekiyor:

  • İşletim Sistemi: Windows 7,8,10, 64-bit
  • İşlemci: Core i3 2.4GHz
  • Bellek: 4GB
  • Ekran Kartı: Intel HD Graphics 400
  • Boş alan: 4GB

Yukarıdaki sistem PUBG Lite PC oynamak için minimum sistem gereksinimleri. Oyunu kasmadan, donmadan, akıcı bir şekilde oynamak için bilgisayarınızın donanımının şöyle olması gerekiyor:

  • İşletim Sistemi: Windows 7,8,10, 64-bit
  • İşlemci: Core i5 2.8GHz
  • Bellek: 8GB
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870
  • Boş alan: 4GB

PUBG İNDİR


Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: